Yoğun Bakım

sYoğun Bakım

Tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, ameliyat sonrası riskli hastalarda hizmet verebilecek bir çok dahili ve cerrahi sorunu olan ve hayatı tehlike içeren hastalıklarda yaşam desteği sağlamak için yoğun bakım üniteleri gelişmiştir.

Hastemizde yoğun bakım ihtiyacı doğan hastalarımıza 24 saat boyunca uzman doktorlar deneyimli hemşireler ve personeliyle kesintisiz hizmet verebilen yoğun bakımımızda, konsültan hekim kadromuz bulunmaktadır. Ayrıca radyoloji bölümünün sağladığı yatak başı ultrason desteği de yoğun bakım hastalarının tedavisinde, önemli yer tutmaktadır. Teknik Ekibimiz tarafından yoğun bakımda kullanılan araçların düzenli teknik bakımı yapılmaktadır.

Yoğun Bakım üniteleri kritik hastalara hizmet vermek üzere düzenlenen özel üniteleridir.Günümüzde yoğun bakım hastası olarak tarif edilen hasta grubu son derece geniş hastalık grubunu içermektedir.Yoğun bakım üniteleri tıbbi aktivite ve hasta bakımı açısından hastane hizmetlerinde ayrıcalık taşıyan kliniklerdir ve yerleşim biçimleri, teknik donanımları, insan gücü ve profesyonel beceriler açısından son derece özellik taşımaktadırlar.

*Beyin kanaması geçiren hastalar

*Ani felç geçiren hastalar

*Ciddi solunum yetmezliği

*Ciddi enfeksiyonu olan hastalar

*Vital fonksiyonları bozan ya da bozması beklenen zehirlenmeler

*Genel vücut travması

*Uzman ekibimizle hastalarımıza 24 saat süresince yaşamsal destek verilmektedir.