Güvenlik Raporlama Sistemi Bilgilendirme Formu

Bildirim Sisteminde Temel Kurallar

  1. Bildirim formunda yer alan (gerekli) olarak işaretli alanların doldurulması zorunlu olup diğer alanların doldurulması ise ihtiyaridir.
  2. Olay ile ilgisi olan çalışanların ve hastaların isimleri kullanılmamalıdır. İsim belirtilmesi durumunda bildirimler değerlendirmeye alınmamaktadır.
  3. Bildirim formları, kurallara uygunluk açısından Kalite Yönetim Direktörü tarafından değerlendirilmektedir. Kurallara uygun gönderilen bildirimler İlgili Komite / ekiplere iletilmektedir.
  4. Gizlilik talebi olması durumunda olay sadece ilgili komitede görüşülür. Özellikle raporlama ve raporların paylaşılması aşamasında gizlilik ilkesi uygulanır.

GİZLİLİK TALEBİ VAR MI?


Cevabınız "hayır" ise

OLAY KİMLE İLGİLİ ?

HASTA GÜVENLİĞİ

Radyasyon GüvenliğiBilgi GüvenliğiTesis GüvenliğiHasta MahremiyetiTransfüzyon GüvenliğiGüvenli Hasta TeslimiEnfeksiyonların ÖnlenmesiHasta KimliklendirilmesiHasta TransferiDüşmeTıbbi Cihaz-Malzeme GüvenliğiHasta Bilgilendirme ve Rıza AlınmasıRisk Değerlendirme Skorlarının KullanımıDiğer
Labotaruvar HatalarıCerrahi Hatalarİlaç Hataları

Hata sınıflandırma bildirimlerinde ayrıca hata sınıflandırma formlarının da doldurulması gerekmektedir.
Labotaruvar Hataları Bildirim Formu (Excel Dosyası)
Cerrahi Hatalar Bildirim Formu (Excel Dosyası)
İlaç Hataları Bildirim Formu (Excel Dosyası)

ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ

Kesici-Delici Alet YaralanmasıKan ve Vücut Sıvı SıçramalarıDüşmeRadyasyon GüvenliğiBilgi GüvenliğiTesis GüvenliğiAdli OlaylarTıbbi Cihaz-Malzeme GüvenliğiEnfeksiyonların ÖnlenmesiErgonomik Çalışma OrtamıDiğer