KBB (Kulak Burun Boğaz)

kbb

KBB (Kulak Burun Boğaz)

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları hizmetleri kapsamında, poliklinik hizmetleri ve tedaviler gerektiğinde yatırarak hastalıkların ilaçla medikal ve cerrahiyle tedavileri yapılmaktadır. Poliklinik, laboratuvar, radyolojik tetkikler ve odiyolojik tetkikler sonrası hastalarımızın hemen hemen tamamında hastanelerimizde tanı koyup tedaviye geçilmektedir.

KBB muayene odaları klasik muayene gereçlerinin yanı sıra endoskopik muayenelere de olanak veren endovizyon sistemi ile donatılmıştır. Ameliyathanelerimizde hastanın konforu ve başarılı bir ameliyat sürecine katkı sağlayacak gerekli cerrahi setlerle donatılmıştır. Bu setler, endoskopik sinüs cerrahisi, orta kulak ve mastoid cerrahisi alanlarındaki hekim pratiğine katkı sağlayan donanımlar olarak ön plana çıkmaktadır. Ameliyathanelerimizde baş ve boyun bölgesinin büyük kanserlerinin ameliyatları da başarıyla gerçekleştirecek tıbbi donanım, hekim kadrosu ve yoğun bakım hizmetleri bulunmaktadır.

● Estetik Burun Ameliyatı
(RHİNOPLASTİ)
İnsanlarla yüz yüze geldiğinizde kendinizi rahat hissedemiyor, aynanın karşısına geçtiğinizde özgüveninizin zedelendiğini düşünüyorsanız, ayrıca burnunuzda eğrilik, şekil bozukluğu varsa, bu şikayetler nefes alma fonksiyonlarınızı engelliyorsa,Yüzünüzde önemli fonksiyon taşıyan burnunuzun estetik ameliyatı,Sinüzit, burun eti ve burun içi eğriliği operasyonları ile birlikte aynı seansta. Op. Dr.Ercan AYDIN tarafından yapılmaktadır.Böylelikle burnunuzdaki hem iç hemde dış problemler başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

● İşitme kayıpları

● Kulak enfeksiyonları

● Çınlama, uğultu hastalıkları

● Baş dönmesi ve Denge kaybı hastalıkları

● Koku alma bozuklukları

● Kronik ve akut sinüzit

● Burun kanamaları

● Alerjik Rinit hastalıkları

● Ses bozuklukları

● Yutkunma problemleri

● Gastro özefajiyal reflü

● Boğaz hastalıkları

● Burnun dış yüzeyindeki bozukluklar

● Nazal polipozis(dişi et) gibi burun hastalıkları

● Baş ve boyun bölgesinde oluşan selim (iyi huylu) ve habis (kötü huylu) tümörler

● Horlama ve uyku esnasında solunumun kesilmesi (uyku apnesi) hastalıkları

● İşitme kayıpları ve kulak iltihapları hastalıkları

(Odyoloji Bölümü’nde işitme testleri yapılmaktadır)

● Ses hastalıklarına yönelik cerrahi müdahaleler

● Baş dönmesini nedenleri arasında önemli bir yer tutan pozisyonel baş dönmesi hastalığının  “Manevra” yöntemi ile tedavisi

● Alerjik Rinit tedavisinde etkili olan (deri prick testi) allerji testleri yapılmaktadır

● Allerjik Rinit tedavisinde uygulanan Rhinolight (fototerapi) tedavisi yapılmaktadır

● Gırtlak Modül ve Polip Ameliyatları

● Ses kısıklığına yol açabilen gırtlak modül ve poliplerine kanamasız, ertesi gün hemen işine başlanabilecek şekilde genel anestezi altında müdahale yapılabilmektedir.